Przejdź do treści

grupa rozwojowo - psychoterapeutycza

to my

Maria Pełko, Monika Furmanik

psychoterapeutki

Zapraszamy do doświadczania siebie w grupie rozwojowo – psychoterapeutycznej. Zarówno terapia indywidualna jak i grupowa mogą wspierać proces dokonywania zmian w Twoim życiu. Każda ma swoje atuty oraz ograniczenia. Powszechne jest też łączenie obu form.

gestalt

terapia grupowa

sposób bycia w relacji, ze sobą i światem

Geneza i Fundament

Psychoterapia grupowa ma swój fundament w założeniu, że rozwój człowieka nierozerwalnie związany jest z tworzeniem relacji z innymi ludźmi. To w relacjach uczymy się być, kochać, poznajemy w nich swoją moc i pragnienia. Także w relacjach uczymy się czym jest odrzucenie, zwątpienie, bezsilność… Uczestnictwo w grupie psychoterapeutycznej daje możliwość poznania wzorców, które wpływają na sposób naszego funkcjonowania w świecie. Bezpieczna obecność innych osób stwarza przestrzeń do poszerzania świadomości własnych reakcji i emocji. Daje też możliwość poznania perspektywy innych uczestników grupy i próbowania nowych sposobów bycia w relacji, ze sobą i światem.

Grupa

Grupa jest półotwarta, oznacza to, że nie ma wyznaczonego terminu jej zakończenia. Uczestnicy sami decydują o tym, jak długo kontynuują udział w spotkaniach. Nowe osoby mogą dołączyć w trakcie jej trwania, jeśli jest wolne miejsce.

Zasady

Warunkiem uczestnictwa jest konsultacja psychologiczna z jedną z psychoterapeutek prowadzących. Czasem konieczne może okazać się kilka sesji przygotowujących do udziału w grupie lub psychoterapia indywidualna.

Formy i tematy pracy w grupie mogą się zmieniać – będą uwzględniały zgłaszane problemy i potrzeby rozwojowe uczestników.

kontakt

umów się

e-mail

pelko.maria@gmail.com

telefon

609 544 484

adres

ul. Niegolewskich 28/7,
60-233 Poznań